planer w InDesign

planer w InDesign

Czas czytania: około < 1 minuty

Planer czy kalendarz do zrobienia w Indesign jest czasochłonne i pracochłonne, ale można spróbować znaleźć szybkie rozwiązanie. Znów koniec roku zatem wielki plany zrobiłam na rok kolejny. Od czego zacząć? Może od… Planer

 

Jak zaczęłam projekt kalendarza w Indesign?

 

Przede wszystkim od przemyślenia, co chciałabym w nim mieć. Wiedziałam, że muszę mieć gotowe kalendaria plus najlepiej imieniny, ale jak to wszystko poukładać.

Zaczęłam od stworzenia kropek w Illustatorze, bo przy da się do pisania ;). Stworzyłam nowy dokument i powieliłam kropki co 5 mm na osi x i y.

To był dopiero początek.

Drugą ważną rzeczą było stworzenie bazy danych w excelu, moja baza zawiera miesiąc, numer dnia, imieniny plus jakieś dodatki. Pierwszy wiesz to opis dla każdej kolumny.

Zapisz plik w formacie .txt oddzielony tabulatorami.

 

Planer w InDesign

 

Przygotuj swój projekt w InDesign-ie, taki jak potrzebujesz i pod swoje wymagania. Do wykonania kalendarza użyj funkcji scalenia danych. Z „hamburgera” wybierz swój plik .txt, następnie zobaczysz nazwy każdej kolumny. Przeciągnij je w miejsca przeznaczone na miesiąc, dzień, święto, imieniny. Potem zostanie tylko scalenie danych i wybranie rekordów, czyli możesz podzielić generowanie kalendarza na miesiące. W przypadku oddzielnych plików na każdy miesiąc będziesz mógł stworzyć księgę, w której z powodzeniem dodasz kolejne strony do kalendarza.

 

Zapraszam Cię do obejrzenia materiału wideo, gdzie krok po kroku pokazuję jak zrobiłam swój kalendarz.

 

udostępnij

Inne wpisy

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
pokaż wszystkie komentarze
0
Interesujący artykuł? Zostaw komentarz...x