wektorowe okulary w Illustratorze

Wektorowe okulary w Illustratorze

Czas czytania: około 2 minut

Mock up – wiesz co to?

Celowo zaczęłam pisać post od tyłu. Czy wiesz co to jest Mock up albo flatlay?

Mock up to taki jak by szablon, w którym podmieniasz grafikę. Służy do ładnej prezentacji projektu. Zawsze jednak inaczej to wygląda, jak coś jest wizualnie ładnie zaprezentowane.

A znasz termin flatlay? Ten termin jest częściej używany w fotografii i jest to po prostu zdjęcie zrobione z góry.

Ok, zatem trochę teori mamy za sobą 🙂

Jak zrobić grafikę do Mock up lub Flatlay?

Zarówno Mock up jak i flatlay możesz stworzyć samodzielnie tworząc najpierw grafikę na przykład w Illustratorze lub Photoshopie, z której złożysz kompozycje. Dlatego też, czas zacząć tworzyć pierwszy element. Pokażę, Ci jak stworzyć realnie wyglądające wektorowe okulary w Illustratorze.

Pracę nad grafiką zaczęłam od zrobienia zdjęcia swoich okularów. Zaimportowałam je do Illustratora i zaczęłam rysunek od użycia pióra i obrysowania oprawki, potem szkła i… obejrzyj mój materiał wideo i zobacz, jak stworzyłam okulary krok po kroku.

Wektorowe okulary wykonane w Illustratorze, to jedna z takich grafików, która dość często występuje w zdjęciach czy mock upach, ale teraz możesz mieć swoje.

Co daję grafika wektorowa?

Grafika wektorowa to grafika skalowalna, ale mało tego podczas skalowania, czyli powiększania i pomniejszania nie tracisz na jakości tej grafiki. Zawsze będzie idealna. Mało tego, wektorowe okulary w Illustratorze pozostawiam Twojej wyobraźni.

A dlaczego?

Bo bez większego problemu zmienisz kolor oprawek czy szkieł, zmienisz kształt oprawek, dorobisz zauszniki albo usuniesz. Możliwości jest naprawdę nieskończenie wiele.

Zobacz przykładowy flatlay z wektorowymi okularami.

img

 

Wektorowe okulary w Illustratorze

Zapraszam do obejrzenia tutorialu.

 

Zobacz więcej artykułów o tworzeniu grafiki, rozwiązywaniu problemów itp. kliknij tutaj.

udostępnij

Inne wpisy

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
pokaż wszystkie komentarze
0
Interesujący artykuł? Zostaw komentarz...x