Inny kontur w Adobe Illustrator

Inny kontur w Adobe Illustrator

Czas czytania: około 2 minut

Niespodzianka!

Koniec roku się zbliża, a ty dostajesz maila ze swojej drukarni, że w twoim pliku jeden z obiektów ma inny kontur. Prosimy o poprawę pliku lub wycinamy bez tego elementu. Prosimy o decyzję.

Kiedy czas nagli, leci zbyt szybko a ty w pośpiechu szukasz przyczyny innego konturu… Co chwilę telefon lub email.

 

Czy znasz tą treść?

 

Wysyłasz plik do wycinania, otrzymujesz maila, że laser nie widzi konturu gwiazdki. Nie mamy czasu poprawiać pliku z powodu zbyt dużej ilości zleceń. Prosimy o poprawę do godziny i podają Ci termin. Nagle w pare minut dopada Cię stress, bo nie wiesz gdzie jest problem.

 

Jak rozwiązać problem?

 

Pierwsza myśl, to czy szukać rozwiązania w necie czy szukać problemu samemu. Zapewne jedno i drugie zabierze Ci cenny czas. W necie prawdopodobieństwo znalezienia rozwiązania jest bardzo duże, ale czy znajdziesz. Wpisujesz hasło w Google „Inny kontur w Adobe Illustrator”.

Pojawiają Ci się wyniki. Szybko minęła godzina i wciąż nie masz rozwiązania. Dlatego piszę ten artykuł, być może staniesz przed takim problemem i będziesz szukać rozwiązania.

Tak zwany inny kontur wyróżnia się z pozoru intensywnością koloru, więc można wnioskować, że ma inny kolor. Jednak wkrótce okazuje się, że przyczyną nie widocznego konturu podczas wysyłania pracy do laser nie jest ani inny kolor ani grubość konturu.

Z pozoru prosty problem do naprawy w chwilę może stać się wyzwaniem.

 

Gdzie jest rozwiązanie?

 

Obejrzyj dobrze kontry swoich obiektów. Uruchom zakładkę wygląd. Znajdziesz ją w menu Okno.

 

wygląd

 

Różnica między konturami jest taka jak na zdjęciu poniżej

 

kontur

 

Kontur wewnętrzny może trochę problemów nam sprawić. Zatem przełącz obrys i już nie trać więcej czasu na rozwiązywanie tego problemu. Zatem Inny kontur w Adobe Illustrator – już nie zaliczaj do problemów :).

Zapraszam Cię również do komentowania i do zapoznania się z moimi innymi artykułami na blogu – kliknij tutaj.

udostępnij

Inne wpisy

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
pokaż wszystkie komentarze
0
Interesujący artykuł? Zostaw komentarz...x