Problem z Adobe

Problem z Adobe

Czas czytania: około 2 minut

 Ktoś właśnie zaczyna, ktoś już zna… A ty? Czy dobrze znasz trójce DTP?

Trzy podstawowe programy, które grafik przygotowujący materiały do druku powinie znać. Adobe Photoshop, Illustrator i Indesign. Właśnie te nazwy, wchodzą w skład dużej grupy całego Adobe Creative Cloud. 

Kiedyś dość proste programy do opanowania Ps, Ai, Indd, ale dziś charakteryzuje je ogrom możliwości, ale i skomplikowania.

Oprócz samych zalet czasem mówi się „problem z Adobe”. Nowe funkcje może i spełniają swoje zadania, ale niestety potrafią też nie działać lub dawać inne efekty. Lubię problemy w tych programach i szukanie w nich rozwiązań. Satysfakcja z osiągnięcia celu jest znacznie większa. 

Załoga Adobe, wciąż pracuje nad nowościami, udoskonala już działające funkcje, zwiększa bezpieczeństwo i stabilność całego pakietu Adobe CC. Wszyscy pracujący na platformie subskrypcyjnej Adobe widzą, jak często pojawia się aktualizacja i w jakich programach. Jak dla mnie to najczęściej widzę Photoshop.

 

Czy masz problem z Adobe? 

 

Może jesteś początkującym grafikiem, użytkownikiem i miewasz czasem problemy w funkcjonowaniu programów. Masz w głowie wizję, jak powinien wyglądać twój projekt, ale brak Ci wiedzy, jakich funkcji użyć, aby go wykonać. Spędzasz godziny na przeszukiwaniu sieci, you tuba większość ludzi tak robi, niektórzy szukają rozwiązań na Facebooku.

Czy przynosi to efektu? Czasem tak, czasem nie. Najgorzej kiedy masz termin na oddanie czegoś, a spędzasz długie godziny na poszukiwaniu rozwiązań. Też tak kiedyś robiłam, ale teraz… najfajniejsza dla mnie jest zabawa funkcjami, które zostały stworzone do konkretnego celu. Lubię je testować i sprawdzić, do czego można jeszcze wykorzystać. Pozwala mi to na poznanie jej możliwości od innej strony. A co za tym idzie, do wykorzystania jej jako alternatywny w rozwiązaniu jakiegoś innego problemu. 

I tak zauważyłam, pewne niedogodności ze stosowaniem obiektu zakotwiczonego i tabelek w indesignie, ale o tym mam nagrany film na You Tubie (link tutaj), zapraszam cię również do subskrypcji kanału. Pomożesz mi uzbierać 1000 subskrybentów? 🙂

Ten artykuł dedykuje Tobie. Na moim blogu, znajdziesz różne rozwiązania problemów, które potrafią spędzić sen z oczu mniej lub bardziej zaawansowanym użytkownikom pakietu Adobe. 

Dlatego też jeśli masz jakiś problem z Adobe, czyli coś co Ci się przytrafiło lub nadal jest aktualne, napisz w komentarzu. Opisz z jakim programem masz problem i jaki to problem. Nie wykluczam, że kolejny artykuł powstanie z rozwiązaniem. 

 

Szukanie rozwiązań

Kiedy ja miewam jakiś problem, w pierwszej kolejności zastanawiam się jak go obejść. Jak można inaczej osiągnąć cel. Najlepszą bazą wiedzy jest Google, ale często jednak rozwiązania są po angielsku. Czasem okrojone, czasem przestarzałe. Niektóre nie przedstawiają nowych dostępnych funkcji w najnowszych wersjach softu lub są na wcześniejszych Adobe np. CS6.

Jeśli nadal nie jesteś przekonana/ny, czy warto inwestować w pakiet Adobe z CC, to nie dziwię się, że się zastanawiasz. Porównanie CS6 z CC jest… chyba bez sensu. Tak wiele jest zmian, nowych funkcji, a zarazem możliwości. Zmiana pakietu dla Ciebie będzie wiązała się z nauką programu na nowo, napewno nie wszystkich programów, ale jednak. Osobiście uważam, że warto rozwijać siebie i swoje umiejętności, zatem jeśli robisz ten duży krok to gratulacje. 

Pamiętaj o moim blogu, napisz komentarz jeśli masz problem. Rozwiązania będą powstawały w oparciu o aktualną wersję Adobe CC. 

udostępnij

Inne wpisy

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
pokaż wszystkie komentarze
0
Interesujący artykuł? Zostaw komentarz...x