automatyczne wymiarowanie w illustratorze

Automatyczne wymiarowanie w Illustratorze

Czas czytania: około 2 minut

Automatyczne wymiarowanie w Illustratorze

 

Tą bardzo potrzebną funkcję automatycznie ma w wyposażeniu program Corel. Trochę dziwne w sumie, że automatyczne wymiarowanie nie jest dostępne w Illustratorze. Nie chodzi przecież o to, a by robić to ręcznie, bo trochę pracy przy tym będzie. 

Pamiętam, czasy kiedy uczyłam się Illustratora i chciałam użyć narzędzia do wymiarowania. Długo mi zajęło szukanie, nie mogłam uwierzyć, że nie ma takiej funkcji. Minęły lata i nadal jej nie ma.

Przeszukując internet, znalazłam rozwiązanie. Automatycznie wymiarowanie w Illustratorze jest już możliwe, dzięki skryptowi Dimensions PowerScript for Adobe Illustrator. Ten Script kosztuje ok 30 dolarów i znajdziesz go tutaj. 

Nie musisz jednak odrazu kupować wersji pro. Możesz najpierw przetestować działanie skryptu.

Jak działa automatyczne wymiarowanie

Ja kupiłam tylko wyżej wymieniony skrypt i tylko jego używam. Właściciel skryptu ma znacznie więcej opcji, jeśli potrzebujesz, ale mi była potrzebna tylko ta jedna. 

Dodatek dimencion pozwala na zwymiarowanie bardzo wielu elementów, ale także ma bardzo obszerny panel ustawień dodatkowych. 

Na zdjęciach poniżej znajdziesz podgląd wtyczki.

img

img img img

Najważniejsze ustawienia

Opcji dopasowania wyglądu przedstawienia wymiarów jest bardzo dużo. Można wszystko świetnie spersonalizować. Do takich podstawowych zaliczyłabym zdecydowanie wymiar czcionki, rodzaj, przedstawienie jednostek, grubość linii, odległość od wymiarów. Naprawdę ten skrypt robi robotę, chociaż wciąż uważam, że powinien być w standardowym wyposażeniu Illustratora.

A ty jakie masz zdanie?

Podziel się swoją opinią w komentarzu pod artykułem.

 

Zapraszam Cię również do przeczytania pozostałych artykułów na blogu.

udostępnij

Inne wpisy

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
pokaż wszystkie komentarze
0
Interesujący artykuł? Zostaw komentarz...x