ogien w Photoshopie

Ogień w Photoshopie

Czas czytania: około < 1 minuty

Ogień w Photoshopie…. ale o co chodzi?

 

Można to różnie rozumieć, ale skupię się tutaj wyłącznie na grafice i Photoshopie. Kiedyś w starej wersji Ps, trzeba było obrabiać zdjęcie ognia lub napracować się trochę, aby uzyskać efekt ognia. Adobe wyszło naprzeciw i stworzyło swojego rodzaju generator ognia, ale i przy okazji na tej samej zasadzie można wykonać drzewa.

 

Od czego zacząć?

 

Przede wszystkim od utworzenia dokumentu, ja wybrałam tło drewniane. Dodatkowo przetestowałam w materiale wideo (link do filmu), jak zrobić drzewa.
Efekt ognia wymaga pewnych podstawowych czynności. Pierwsza z nich to nowa warstwa, na której będzie utworzony płomień oraz ścieżka. Tak ścieżka wykonana piórem (skrót P).

Generator pracuje na ścieżce. Podobnie jest z tworzeniem drzew. Wróćmy jednak do ognia. Ustawień w samym profilu jest bardzo dużo. Mamy dwie zakładki Basic i Advanced, ale oprócz tego można wybrać typ płomienia i dopasować efekt końcowy dostępnymi suwakami.

 

img

 

Panel jest bardzo intuicyjny. Parę suwaków do poprzesuwania, ale jest też ciekawa rzecz. Jeśli lubisz fotomontaże, to może Ci się przydać kolorowa wersja. Teraz możesz zrobić na przykład niebieski ogień w Photoshopie, więc zrobiło się fajnie. Dzięki takiemu prostemu rozwiązaniu jak właśnie ten generator zaoszczędzisz napewno masę czasu. Chyba najbardziej podoba mi się to, że można ustawić kierunek płomienia. Tak jak by wiatr wiał z określonej strony. Wszystko pokazuję w przygotowanym materiale wideo, do obejrzenia którego zapraszam.

 

Zajrzyj również do innych moich artykułów. Kliknij tutaj.

 

udostępnij

Inne wpisy

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
pokaż wszystkie komentarze
0
Interesujący artykuł? Zostaw komentarz...x