skalowanie obiektow Ai

Nie można skalować obiektu w Illustratorze

Czas czytania: około < 1 minuty

No nie, właśnie teraz. Coś się popsuło w illustratorze. Może jest już późno, zmęczenie wzięło górę i nagle coś się stało. Nie można skalować obiektu w Illustratorze. Zniknęły kontrolki umożliwiające „złapanie” obiektu i nie można zmienić jego wielkości.

Czas nagli… w popłochu i nerwach szukasz rozwiązania w necie, albo publikujesz posta na Facebooku i czekasz, czy ktoś pomoże. Pocieszę Cię i mam nadzieje, że zaoszczędzę Ci czasu na szukanie rozwiązania, ponieważ przedstawię Ci je poniżej. Jak doszło do tego, że nie możesz skalować obiektu, najprawdopodobniej został zastosowany skrót CMD / CTRL + SHIFT + B.

 

Co się właściwie stało?

Powyżej przedstawionym skrótem została ukryta ramka obwiedni, pokazująca punkty kontrolne obiektu, czyli jednocześnie możliwość złapania ich i przeskalowania obiektu.

Idąc na piechotkę, możesz w każdej chwili włączyć tą opcję lub wyłączyć wchodząc do menu -> Widok, a następnie kliknięcie pokaż/ukryj obwiednia. Po prawej stronie znajdziesz również skrót klawiaturowy.

ukryj obwiednie

i po problemie

Ten artykuł, tak jak obiecałam, rozwiąże ten problem. Jeśli tekst był dla Ciebie pomocny, skomentuj go, będzie to też dla mnie znak, że ktoś go przeczytał 😉

A w wolnej chwili zapraszam do przeczytania innych artykułów.

Inne wpisy

Subscribe
Powiadom o
guest
7 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Zdzisław
Zdzisław
4 miesięcy temu

Dziękuję, rzeczywiście przypadkowo użyłem skrótu Ctrl+Shift+B, dzęki tej podpowiedzi problem rozwiązany, wszystkiego dobrego.

lucy
lucy
5 miesięcy temu

DZIĘKUJĘ:)

Luk
Luk
6 miesięcy temu

Dzięki! Miałem to samo, a ponieważ niedawno przeniosłem się co AI z CDR to byłem delikatnie mówiąc w czarnej…

Krzysztof
7 miesięcy temu

Dzięki za ten artykuł 🙂

Anna
Anna
9 miesięcy temu

Ja skomentuję jako pierwsza bo się popłakałam z radości bo nie wiedziałam co się stało a nie mogłam pracować bez tego, DZIĘKUJĘ !! zrobiła mi Pani dzień <3

7
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x