makijaż w Photoshopie

Makijaż w Photoshopie

Czas czytania: około 3 minut

Czasami trzeba coś pomalować, zrobić makijaż w Photoshopie, zmienić kolor, ale nie wiadomo jak się do tego zabrać. Oczywiście Photoshop daje ogromne możliwości, ale zawsze pozostaje pomysł… pomysł jak to zrobić i jakich narzędzi użyć. Poniżej przedstawiam jeden ze sposobów, trzeba tylko…

 

No właśnie co trzeba?

 

Oczywiście w Photoshopie, zawsze jest wiele rozwiązań na osiągnięcie danego efektu, to nie jest tak, że tylko jedną metodą można coś wykonać. W tym artykule pokażę Ci jeden ze sposobów na zmianę kolorystyki. Tę metodę możesz wykorzystać do zmiany kolorystyki cokolwiek potrzebujesz, ale tutaj będzie to przedstawione na podstawie makijażu.

 

makijaz

Jak zacząć?

 

W tym artykule jak również materiale wideo (na samym dole artykułu), pokazuję jeden ze sposobów na wykonanie kolorowania usta i oczu. Będę to robić w trybie LAB.

 

img

 

Będziemy korzystać z narzędzi dostępnych na dole panelu warstwy.

 

img

 

LAB, czyli model kolorów oparty na postrzeganiu ich przez oko ludzkie. Tryb kolorów LAB składa się z komponentów L (jasność) oraz składniki A (oś zielono-czerwona) oraz B (oś niebiesko-żółta).

 

Zatem już wiesz, skąd wzięła się nazwa. Osie A i B oraz jasność są „ukryte” w krzywych, ale o tym będzie dalej.

 

cz-b

 

Najlepiej zacząć od przygotowania obrazu czarno-białego (dodaj kolor kryjący czarny i zmień mieszanie na Barwa), a następnie wybierz kontrast i jasność.

 

img

 

Dopasowanie kontrastu i jasności zależy od tego jaki makijaż chcesz osiągnąć. Photoshop to bogactwo narzędzi. Kontrast i jasność pomagają przy wykonaniu makijażu w Photoshopie. Możesz swobodnie dopasować jasność i zwiększyć wyrazistość danego elementu.

 

Kiedy już zostanie przygotowana „baza”, to możesz rozpocząć kolorowanie. Ta baza daje Ci możliwość zmiany kolorystyki bez zbędnego już przygotowywania zdjęcia.

 

Kolorowanie

 

img

 

W tym celu należy wybrać krzywe. To właśnie tam znajdziesz wykres i trzy parametry, wspomniane wcześniej. Jasność, tryb A i B. Teraz czas na dopasowanie koloru.

 

img

 

Pamiętaj jeśli potrzeba pokolorować tylko jakąś część lub element na zdjęciu to najlepiej jest go wyciąć i albo zastosować maskę, albo maskę przycinania.

 

Zmiana koloru oczu i koloru cieni

 

img

 

W taki sam sposób można wykonać zmianę kolorów w makijażu oczu, ale także można zmienić kolor oczu. Na zdjęciu powyżej jest przykład, który w taki sam sposób wykonałam.

Kolorowanie w trybie Lab umożliwia zmiany koloru wszystkiego z zachowaniem struktury, która jest na zdjęciu, czyli na przykład skóra, usta, włosy lub jakieś inne elementy.

Mam nadzieje, że będziesz chętnie pracować w trybie LAB. Makijaż w Photoshopie to przykład, zmieniać kolory możesz wszystkiego.

Zapraszam Cię również do obejrzenia materiału wideo, dostępnego poniżej a wolnej chwili zaglądaj czasem na mojego bloga 🙂

 

udostępnij

Inne wpisy

Subskrybuj
Powiadom o
guest

1 Komentarz
nowsze
starsze najlepiej oceniane
Inline Feedbacks
pokaż wszystkie komentarze
Pricebye
2 lat temu

Wyszlo swietnie

1
0
Interesujący artykuł? Zostaw komentarz...x