gnieciony papier

Jak szybko zrobić gnieciony papier w Photoshopie

Czas czytania: około 2 minut

Ostatnio dużo tworzę w Illustratorze, ale nie da się ukryć, że pewne efekty znacznie szybciej jest osiągnąć w Photoshopie. Ps to naprawdę świetny program. Można zrobić tak wiele rzeczy, czasem paroma kliknięciami. Czasem na szybko potrzebny jest jakiś design i tak zastanawiałam się, jak szybko można zrobić gnieciony papier w Photoshopie.

W zasadzie, co niedługiej analizie zabrałam się do pracy i tak, tutaj chcę Ci pokazać, że zrobienie gniecionego papieru faktycznie zajmuję parę kliknięć.

 

Od czego zacząć?

 

No nie da się ukryć, aby wogóle zacząć trzeba stworzyć nowy, nazwijmy to projekt. Zatem wybierz potrzebny wymiar i do dzieła. Ja wybrałam 1200 x 630 px, finalny efekt będzie głównym zdjęciem w tym poście.

Kolejny krok to dodanie nowej warstwy i wypełnienie jej kolorem białym lub po prostu kliknij kłódkę (w wersji Photoshopa CC) i automatycznie warstwa będzie odblokowana. Jest to ważny krok, bo właśnie na tej warstwie będziemy rysować.

 

gnieciony papier

 

Czas na zagniecenia

 

Przywróć domyślne kolory rysowania, czyli czarny i biały. Poprostu naciśnij D (warto pamiętać ten skrót). Teraz wybierz narzędzie gradient oraz mieszanie warstw ustaw na Difference, wybierz również diamentowy gradient, jak na screenie poniżej.

 

gnieciony papier

 

Użyj gradientu do zrobienia gniecionego papieru. Za każdym razem w zasadzie zagniecenia będą inaczej wyglądały. Niebawem zobaczysz efekt końcowy. Kolejnym krokiem będzie dodanie trójwymiarowości twojego projektu. W tym celu wejdź do Filtry potem Stylize i wybierz Emboss.

Ja ustawiłam takie parametry jak poniżej na screenie, ale ty możesz potestować według swoich preferencji. Ja w robiłam kilka wersji i tą najciekawsza wybrałam.

 

gnieciony papier

 

Na koniec trzeba jeszcze całość trochę rozjaśnić. W tym celu najlepiej się sprawdzi funkcja Levels (Poziomy), którą znajdziesz w dolnej części okienka z warstwami. Dopasuj suwaki do zadowalającego efektu dla Ciebie i gotowe.

 

Efekt końcowy

 

Jak szybko zrobić gnieciony papier w Photoshopie

 

Tak jak wspomniałam, że można szybko zrobić gnieciony papier w Photoshopie w zasadzie paroma kliknięciami. Czy rezultat jest lepszy niż zdjęcie. Według mnie zdecydowanie nie, w tym przypadku zdjęcie będzie o wiele lepszym rozwiązaniem.

Zapraszam Cię również do przeczytania innych moich artykułów, kliknij tutaj.

 

udostępnij

Inne wpisy

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
pokaż wszystkie komentarze
0
Interesujący artykuł? Zostaw komentarz...x