Jak szybko uzupełnić tło w zdjęciu

Jak szybko uzupełnić tło w zdjęciu

Czas czytania: około 2 minut

Z tym uzupełnianiem tła w zasadzie, to różnie bywa. Pamiętam czasy, kiedy sztukowałam tło, klonowałam i różne inne opcje stosowałam w celu uzupełnienia tła. Metody były skuteczne, ale także czasochłonne. No tak znów ten czas. Będąc projektantem graficznym czy też twórcą stron, nie przeskoczysz szybko biegnącego czasu. Nie da się ukryć, że trzeba selekcjonować zlecenia, aby zarobić. Nie jesteś w stanie projektować dwóch rzeczy jednocześnie, więc każda chwila jest na wagę złota.

 

Selekcja

 

Czy nie masz czasem tak, że wybierasz zlecenia bardziej opłacalne? Jest to normalne podejście, patrząc na ilość ofert na rynku. Ja ostatnio obserwuję rynek, oferty cenowe, jakie są proponowane za wykonanie strony www. Zastanawiam się często jak im się to opłaca no, chyba że korzystają z gotowych szablonów. Dlatego warto selekcjonować i wybierać prace bardziej opłacalne, tzn. lepiej płatne. Oprócz tego, jak również szacuje ile czasu zajmie mi samo projektowanie i co mogę w miarę zautomatyzować. Właściwie, co mogę przyspieszyć maksymalnie. Jedną z tych opcji, jest uzupełnianie tła prawie automatycznie.

 

Tła

 

Zdjęcia są różne i będą, podobnie jak tła. Im prostsze tło, tzn. apla (jednolite, jednego koloru), tym łatwiej zrobić to automatycznie. Paterny czy inne wzory, nieregularne kształty, mogą sprawić zdecydowanie więcej problemów. Oczywiście, jeśli piszę o automatyzacji i uzupełnianiu tła, to mam na myśli program Photoshop.

 

Adobe całkiem nie dawno a mamy wrzesień 2022 rok, poszerzyła program Photoshop o dodatkową funkcję. Automatyczne uzupełnianie tła. W zasadzie Adobe rozszerzył funkcjonalność tej funkcji, bo samo dopasowanie tła już od jakiegoś czasu funkcjonuje.

Postanowiłam przetestować działanie tego narzędzia, które całkiem fajnie działa. Dlatego też ten artykuł nie nazwałam bez powodu „jak szybko uzupełnić tło w zdjęciu”.

Faktycznie można to zrobić dosłownie w parę chwil. Oczywiście nagrała dla Ciebie krótki filmik, który jest dostępny na moim kanale You Tube (klik tutaj)

 

Nie przedłużając zbytnio, poniżej znajdziesz filmik, pokazujący jak fajnie działa funkcja uzupełniania tła. Jakie ma opcje, jak samemu wybrać próbkę oraz tło wcale nie musi być aplą. Tak przekonałam się, że można także szybko uzupełnić tło w zdjęciu, które ma nierówną i niejednolitą strukturę. Polecam Ci przetestować to przydatną funkcję.

 

 

udostępnij

Inne wpisy

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
pokaż wszystkie komentarze
0
Interesujący artykuł? Zostaw komentarz...x