Adobe bridge

Edycja plików jpg w Camera RAW

Czas czytania: około 2 minut

Edycja plików jpg w Camera RAW. Czy to się da?

 

Wielokrotnie zdarzyło mi się, w zasadzie bardzo często, otrzymywać od klientów pliki do wykorzystania w formacie jpg. Czasem tych zdjęć do edycji było bardzo dużo, aby przejść dalej, trzeba było najpierw uporać się z plikami.

Zastanawiałaś/eś się kiedyś jak można w szybki sposób edytować pliki z rozszerzeniem jpg w Camera RAW?

 

Co to jest Camera RAW?

 

Camera RAW jest specjalną wtyczką do Photoshopa umożliwiającą obróbkę, edytowanie plików raw. Zdjęcia z rozszerzeniem raw można wykonać w aparatach cyfrowych, które mają taką możliwość. Camera Raw jest niezastąpionym partnerem do obróbki zdjęć dla wszystkich fotografów.

 

Jakiego rodzaju edycję można wykonać we wtyczce Camera RAW (CR)?

 

Możesz rozjaśniać i przyciemniać zdjęcia w całości lub tylko niektóre części zdjęć, zmieniać kolory, polepszać kontrast. Możliwości jest naprawdę bardzo wiele. Tak wiele funkcji w jednej wtyczce, przyspiesza pracę nad obróbką zdjęć. Mówi się, że CR jest tylko do edycji plików surowych, ale czy można edytować pliki .jpg używając CR…

 

Edycja plików jpg w Camera RAW

 

Jest możliwość edycji plików jpg w CR. Do edycji potrzebny będzie Ci program Adobe Bridge. Używasz tego programu?

 

Adobe Bridge to swojego rodzaju przeglądarka plików, połączona z innymi programami pakietu Adobe Creative Cloud. W Bridge możesz wyświetlać, wyszukiwać, sortować, filtrować i przetwarzać obrazy, układ stron, dokumenty Adobe PDF, ale także zmieniać nazwy, przenosić i usuwać pliki, edytować metadane, obracać obrazy i wykonywać polecenia wsadowe. Możesz także importować pliki z aparatów cyfrowych.

 

Zatem skoro możesz praktycznie wszystko to dlaczego nie zacząć z niego korzystać. Otwórz Adobe Bridge i wskaż ścieżkę do swoich zdjęć. Wybierz zdjęcie w formacie jpg i kliknij nie prawem klawiszem myszki. Wybierz edycja za pomocą Camera RAW.

 

W czerwcu 2020 Adobe wypuścił nową wersję CR nieco ulepszoną.

 

img

 

Okno po otwarciu CR również wygląda nie co inaczej. To jest najnowsza wersja wyglądu wtyczki Camera RAW, zwróć uwagę, że menu aktualnie jest po prawej stronie.

img

Dokonaj zmian i modyfikacji swojego pliku i otwórz dokument. Twoje zdjęcie otworzy się w Photoshopie i teraz możesz wykonać bardziej zaawansowane czynności na zdjęciu lub zapisać efekt, jaki jest.

 

Polecam Ci korzystanie z tej opcji, bo przyspieszysz swoją pracę, zwłaszcza jak potrzebujesz na szybko coś edytować. Camera RAW to wiele dobrych funkcji w jednym miejscu.

Zapraszam Cię również do przeczytania moich innych artykułów.

 

udostępnij

Inne wpisy

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
pokaż wszystkie komentarze
0
Interesujący artykuł? Zostaw komentarz...x