img

Otwieram Photoshopa i co dalej

Czas czytania: około 2 minut

Otwieram Photoshopa i co dalej? No właśnie od czegoś trzeba zacząć. Może poprostu od początku, czyli otwórz program i obejrzyj dokładnie okno startowe.

W wersji Photoshopa CC, po lewej stronie znajdziesz dwa przyciski „Utwórz nowy” oraz „Otwórz”.

Ten drugi wydaje się być oczywisty, klikasz na otwórz i wskazujesz plik, który ma być wczytany do Photoshopa.

Przycisk pierwszy czyli „Utwórz nowy” jest trochę bardziej rozbudowany jeśli chodzi o stworzenie nowego dokumentu. Samo okno, które widzisz z górnej części jest podzielone na grupy nazwijmy to dokumentów. Na elementy ostatnio otwierane, zapisane i gotowe szablony, najbardziej uniwersalne wymiary czy parametry, ale po kolei…

Omówmy zatem każdą z grup, zaczynając od lewej

Fotografia:

tutaj znajdziesz gotowe ustawienia na typowe formaty do zdjęć, wystarczy po prostu kliknąć, ale możesz się przyjrzeć w podglądzie po prawej stronie jakie domyślne ustawienia zostały zastosowane.

Co mamy zatem: szerokość, wysokość, rozdzielczość w pikselach na cal, kolorystyka RGB, 8 bitów, kolor tła, profil kolorów sRGB. Parametry szczegółowo opiszę w innym artykule.

Drukowanie:

tutaj też jest szereg gotowych szablonów z najbardziej popularnymi standardowymi formatami rozpoczynającymi się literką A, B, C, DL. Na polskie warunki jest tylko wersja, w której wymiary są podane w mm z 300 dpi. Jednak najlepiej zacząć odrazu projektować w kolorystyce CMYK, więc zwróć szczególną uwagę na tryb kolorów w oknie podglądowym po prawej stronie okna.

Kompozycja i illustracje:

tutaj wymiary opisane są w pikselach oraz rozdzielczość 300 dpi. Ja nie korzystam z tej grupy wogóle ale może dla Ciebie będzie bardziej przydatna i ty skorzystasz.

www:

ten zestaw szablonów może Ci się przydać, bo znajdziesz w nim wiele gotowców tylko do kliknięcia z przygotowaną rozdzielczością ekranową tj. 72 dpi. Dodatkowym plusem jest to, że te szablony są dopasowane do rozdzielczości ekranów Macbooka Pro, Imaca 27’’ czy DkomupteryHD.

Urządzenia mobilne:

tutaj są do stworzenia pliki z ustawieniami pod smartfony oraz ipady, ale nie tylko, bo są też parametry do projektowania np. ikon systemowych czyli dużo fajnych rzeczy.

Zajrzyj do moich innych artykułów, kliknij tutaj.

udostępnij

Inne wpisy

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
pokaż wszystkie komentarze
0
Interesujący artykuł? Zostaw komentarz...x