Jak przyciąć obiekt w Adobe Illustrator na 7 sposobów

Jak przyciąć obiekt w Adobe Illustrator na 7 sposobów

Czas czytania: około < 1 minuty

Czy przycinanie obiektów sprawia Ci problem w Adobe Illustrator?

 

Jeśli odpowiedź na powyższe pytanie jest twierdząca, to ten artykuł jest dla Ciebie. Przygotowałam go, aby Ci pokazać, jak przyciąć obiekt w Adobe Illustrator na 7 sposobów. Te metody możesz wykorzystywać w dowolny sposób, ale także przy różnych grafikach. Łączenie wielu technik przy projektowaniu, nie tylko daje Ci większe możliwości przy kreacjach, ale także przyspiesza Twoją pracę.

 

Od czego zacząć

 

Przede wszystkim od stworzenia strony i obiektu. Proponuję przetestować metody na dowolnym obiekcie w celu ćwiczenia. Do przycinania obiektów zastosowałam siedem różnych metod:

  1. ręczne (za pomocą pióra)
  2. przycinanie obiektów do kształtu
  3. maska przycinania
  4. maska standardowa
  5. przycinanie za pomocą linii prostej
  6. nożyk
  7. nożyczki

 

Jak przyciąć obiekt w Adobe Illustrator używając tych 7 sposobów?

 

Każdy z nich trochę się różni i daje możliwości wielu zastosowań. Maska przycinania jest bardzo pomocnym narzędziem w codziennej pracy i trzymaniu porządku w projektach. Zastosowanie narzędzia pióro jest niezwykle przydatnie zarówno w Illustratorze jak i Photoshopie.

 

Dopasowywać obiekt do kształtu można poprzez użycie pióra w Ilustratorze, pokazuję to jako metodę. Jednakże warto szukać prostszych i szybszych sposobów. W końcu zależy nam na tym, aby przyspieszyć sobie pracę.

 

Przycinanie obiektów do kształtu jest dobrym rozwiązaniem, jeśli nie potrzebujesz zachować wersji pierwotnej. Metoda za pomocą linii, nożyczek czy nożyka także niszczy oryginalny obiekt.

Jeśli potrzebujesz zachować pełny kształt, to zdecydowanie polecam wersje z maskowaniem.  Maski od dawna świetnie się sprawdzają zarówno w Illustratorze jak i w Photoshopie.

Zapraszam do obejrzenia poniższego materiału wideo w celu poznania wszystkich metod w praktyce.

 

Oczywiście koniecznie zasubskrybuje mój kanał na You Tube (kliknij tutaj) oraz zapraszam poczytania o innych „ciekawostkach” na moim blogu.

 

udostępnij

Inne wpisy

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
pokaż wszystkie komentarze
0
Interesujący artykuł? Zostaw komentarz...x