Gdzie są stare kształty w Photoshopie

Gdzie są stare kształty w Photoshopie?

Czas czytania: około 2 minut

Photoshop to bogactwo narzędzi i funkcji. Daje tak wiele możliwości tworzenia w zasadzie bez granic. Limitem może być tylko wyobraźnia. Adobe nieustanie pracuje nad swoimi produktami i je udoskonala, wprowadza nowe funkcje, rozbudowuje. Zmiany nie każdemu się podobają. Photoshop również nie jest bez wad, chociaż jest stabilniejszy niż Indesign, który aktualnie wyłącza mi się kilka razy dziennie podczas pracy.

Ale wiesz, pomimo fantastycznych funkcji Indd, to nagłe wyłączanie programu rekompensuje mi to, że są kopie plików. Odzyskuje się praktycznie wszystko, ale ten artykuł jest o kształtach.

wracając do tematu…

Czas, to coś, co nigdy nie odzyskamy jak go stracimy, dlatego warto automatyzować i przyspieszać swoją pracę jak tylko się da. Ja zawsze tak robię, szukam dobrych, sprawdzonych rozwiązań, dzięki którym będą mogła osiągnąć zmierzony cel szybciej.

Do tego celu czasem wykorzystuje gotowce w postaci kształtów. W zasadzie nie wiem, dlaczego nie ma tej dużej biblioteki w aktualnej wersji. Została dość uboga w porównaniu z poprzednią wersją photoshopa.

 

kształty

 

Gdzie są stare kształty w Photoshopie?

 

Zastanawiało mnie to, jak przywrócić poprzednią bazę kształtów i przypadkowo odkryłam, że mój ulubiony Photoshop ma pewnie nie doskonałości w funkcjonowaniu, które chyba załoga Adobe nie zauważyła.

Podstawowa rzecz to dodawanie kolejnych kształtów. Wystarczy, że w panelu kształtów, widocznym powyżej, kliknij w prawym górnym rogu zębatkę.

 

img

 

Przyjrzyj się dostępnym opcjom. Przy kliknięciu dołącz kształty domyślne, dodadzą się te same co już są. Nie jest to problem, ale jeszcze nie dawno nie można było ich usunąć z tego panelu. Na szczęście właśnie wypuścili łatkę i to naprawiła, ale nadal nie można z tej pozycji przywrócić kształtów.

 

Dwa panele kształtów

 

Tak, są dwa panele kształtów. Z jednego nie możesz zaimportować starych kształtów a z drugiego już tak. Dziwne jest to, że to niby są dwa te same panele a różne ustawienia. Zapewne niebawem to odkryją i wypuszczą kolejną łatkę.

Drugi panel kształtów znajdziesz, a w zasadzie uwidocznisz go, z zakładki okno –> kształty.

SUPER! odkryj nowe funkcje panelu kształty :). Jeśli zadajesz sobie pytanie: Gdzie są stare kształty w Photoshopie? – to jesteś już blisko odpowiedzi.

 

img

 

Spójrz, teraz dokładniej. Jest taka opcja „starsze kształty i nie tylko”. Kliknij ma tą opcję i masz gotowe. Stare kształty właśnie wróciły do Photoshopa.

Jeśli chcesz obejrzeć tutorial wideo, jak przywrócić stare kształty w photoshopie to zapraszam na mój kanał na You Tube. Kliknij tutaj.

Albo poprostu włącz play w wideo poniżej. Miło mi będzie jak zasubskrybujesz mój kanał i wpadniesz na fanpage. Kliknij tutaj.

 

 

udostępnij

Inne wpisy

Subskrybuj
Powiadom o
guest

1 Komentarz
nowsze
starsze najlepiej oceniane
Inline Feedbacks
pokaż wszystkie komentarze
Agnieszka
2 lat temu

Poszukiwałam tych funkcji, już się bałam, że je straciłam na zawsze.

1
0
Interesujący artykuł? Zostaw komentarz...x