czyli jakie programy co i jak…

 

Do obróbki zdjęć

Adobe Photoshop

Najbardziej popularny program do obróbki zdjęć oraz tworzenia grafiki. Oczywiście jest u mnie na pierwszym miejscu 🙂

 

Affinity Photo

Konkurent dla Photoshopa, dobra alternatywa, jeśli ktoś nie może sobie pozwolić na Photoshopa. Cenowo ten program jest zdecydowanie atrakcyjniejszy.

Do rysowania wektorów

Adobe Illustrator

to najbardziej popularny program do grafiki wektorowej, dający ogromne możliwości i bardzo spójny z innymi produktami Adobe.

 

Corel Draw

program do tworzenia grafiki wektorowej, ale wielu użytkowników zdecydowanie łatwiejszy od Illustratora. Corel ma cały czas mnóstwo fanów.

Affinity Designer

Konkurent dla Illustratora i Corela. Dużymi krokami wchodzi na rynek i zbiera coraz więcej użytkowników, którzy wybierają ten soft między innymi z powodu ceny, ale i też coraz lepszej funkcjonalności

Do składu tekstu

Adobe Indesign

ten program to idealne rozwiązanie do składu tekstu na przykład w katalogach czy innych materiałach jak ebook, ulotki itp.

Affinity Publisher

Całkiem świeży programik z firmy Affinity, który stara się dorównać funkcjonalnością do Indesigna. Publisher jest wciąż udoskonalany podobnie jak Indesign.

– DARMOWE –

Do obróbki zdjęć

Canva

to darmowe rozwiązanie do przygotowania grafiki na przykład na strony internetowej czy blogi dla osób, które lubią samodzielnie coś stworzyć i za free.

Oczywiście z darmowych programów będzie jeszcze Photoscape i parę innych. Osobiście ich z nich nie korzystam.

Przedstawiony opis programów nie jest wyczerpujący, natomiast wg mnie podstawowy dla grafika zajmującego się projektowaniem.

 

Share This